Vefa Dalışı

 

Haluk Cecan ve Dalgılar
29 Mayıs ( May ) 2005, 10:47 Caddebostan - Kadıköy

 

HALUK CECAN'a VEFA DALIŞI !
HALUK CECAN, ilk sualtı deneyimlerini yaşadığı Kadıköy sahillerinde dostları ile buluştu.
HALUK CECAN'ın dostları, onun yolundan yürüyen dalgıç kardeşleri, onun sualtı sevgisini yaşatmak ve canlı tutabilmek adına biraraya geldiler ve bir dalış gerçekleştirdiler. 29 Mayıs 2005 Pazar günü saat 10:00'da Çiftehavuzlar sahilindeki doğal plaj koyunda buluşuldu. Hava çok güzel, deniz çok sakindi.( Tam dalış havasıydı )
. . .
Her zaman olduğu gibi basın'ın HALUK CECAN'a ilgisi çok fazla idi. Sahildeki rıhtım taşlarının üzerinde dinlenen CECAN, soruları bıkmadan yanıtladı. Bu sırada, bir YUNUS sürüsü, tam HALUK CECAN'ın arkasındaki kıyıda, sanki ona güle-güle der gibi birarada yüzdüler ve aynı kareye girmeyi başardılar.

 

. . .
Çeşitli basın kuruluşlarının söyleşilerinin yanısıra, bir ara; HALUK CECAN'ın yanında dalış hazırlıkları yapan CAMOKA'da göründü.

 

. . .
Saatler 10:30'u gösterdiğinde, farklı sualtı klüplerinden biraraya gelen dalgıç dostları, balıkadamlar-balıkkızlar, son hazırlıklarını tamamlayarak denize girdiler. HALUK CECAN, sahilden onları el sallayarak uğurladı.
Bu anlamlı dalışı ve sualtından görüntüleri HALUK CECAN'a ve karada bulunanlara izletebilmek için, bir sualtı kapalı devre kamera-monitör sistemi hazırlanmıştı ancak oluşan ufak bir aksaklık nedeni ile mönitöre görüntü aktarılamadı.

 

. . .
Karadaki HALUK CECAN dostlarından bazıları'da özel olarak hazırlatılmış " SENİ SEVİYORUZ HALUK CECAN " tişörtleri giydiler.
Dalışlarını gerçekleştiren dalgıç grubu sudan çıkarlarken, karada bulunanlar ve HALUK CECAN tarafından alkışlarla karşılandılar. HALUK CECAN, onları karşılamak üzere, kıyıya doğru yürüdü.

 

. . .
Dalışlarını gerçekleştiren dalgıç grubu, kıyıya yaklaşırken bir pankart açtılar ve sudan hepbirlikte ellerinde bu pankartla çıktılar. Pankart'da; " SENİ SEVİYORUZ HALUK CECAN " yazıyordu !

 

. . .
HALUK CECAN, kendisi için bu anlamlı dalışı düzenleyen balıkadam ve balıkkızların teker-teker ellerini sıkarak teşekkür etti.

 

. . . Haluk CECAN ve Bora CETIN
HALUK CECAN'ın tüm sevenleri; başta Ailesi olmak üzere tüm yakın dostları oradaydılar. Bu güzel etkinliği düzenleyenler, HALUK CECAN'ı ve onun Sualtı dünyasına ve Denizlerimize olan katkılarını anlatan kısa konuşmalar yaptılar. HALUK CECAN'da, düzenleyici ve katılımcılara, kendi elleriyle hazırladığı armağanlardan verdi.
29 Mayıs ( May ) 2006, 11:10

 

 

Bu güzel günü hazırlayan, katılan ve katkısı olan herkese teşekkürler.

 

 

HALUK CECAN Pages; Designed by Bora ÇETİN , Please " Care of Copyright © "