Wishbone Ash Turkiye
Giriş ( Intro )

 

Wishbone Ash, 35 yıllık efsane. 1970'lerde Türkiye'ye gelmek istediklerini ancak "uygun" organizatör bulamadıkları için gelemediklerini yeni öğreniyoruz.
35 yıl sonra, uygun organizatör bulunuyor ve sonunda 14 Ocak 2005'de onları Istanbul'da izleyebiliyoruz.
Aşağıda, organizatör kurum RTN'den 13 Ocak'ta gelen son bilgilendirme mesajı var ;

( "Wishbone Ash Turkiye" is ready. This page is create by Bora Cetin, after Wishbone Ash 2005 Turkey tour. This is an WA Turkish Fan Club site. You can find, all 2005 tour photos, press rewievs and special fan convention photos. This page is dedicated all Wishbone Ash fans in the world. Thank you.)

 

WISHBONE ASH
14.Ocak.2005 / Yeni Melek Gösteri Merkezi (İstanbul)
15.Ocak.2005 / Saklıkent (Ankara)

WISHBONE ASH, 14 - 15 Ocak Tarihlerinde Türkiye'de gerçekleştircekleri konserleri öncesinde AÇIK RADYO'nun konuğu oluyor!!!!

Grubun kurucu elemanı Andy Powell ile yapılacak canlı röportaj, saat 19:10'dan itibaren FM 94.9'da yayın yapan AÇIK RADYO'da Açık Dergi programında gerçekleşecek.

Yaşayan en eski progressive rock gruplarından ve çift gitar partisyonunun yaratıcıları
WISHBONE ASH ,
35 yıllık tarihleri boyunca ilk kez Türkiye'de!!!

Müziklerinde kullandıkları çift gitar partisyonları ile, ilerki yıllarda hard rock ve heavy metal’in temel yapısını oluşturdu ve başta Iron Maiden, Scorpions, Judas Priest gibi gruplara ilham kaynağı oldular.
Ayrıca müziklerindeki Jazz ve Blues etkileri de Progressive Rock'ın temelini oluşturarak Rush, Dream Theater, Pain Of Salvation gibi gruplara da yol gösterdi.

Müzik yapıları haricinde konser performansları da ileri düzeyde olan WISHBONE ASH, bir çok eski rock grubunun aksine müziğe ara vermeden devam etmiştir. Bu sebeple, 2005 yılında 35. yaşını kutlayacak olan grup çıkacağı geniş kapsamlı Avrupa turnesine Türkiye’den başlayacak.

WISHBONE ASH'in İstanbul konserinde, ön grup olarak yakın zamanda "Kum" isimli albümlerini çıkaran KESMEŞEKER sahne alacak.

Bilet Satış: BİLETİX

14.Ocak.2005 / Yeni Melek Gösteri Merkezi (İstanbul)
21:00 Kapı Açılış
21:30 KESMEŞEKER
22:45 WISHBONE ASH

15.Ocak.2005 / Saklıkent (Ankara)
21:00 Kapı Açılış

 

Yapımı Sürüyor, Under Construction !

 

Last Update : 21 Ocak ( January ) 2005, 11:16

Wishbone Ash Turkiye Pages; Designed by Bora ÇETİN , Please " Care of Copyright © "

Copyright © www.wishboneash.org