FAN BULUŞMASI
( Fan Convention )

Jon ANDERSON, Istanbul 2005


 

"Jon ANDERSON ile çok Özel" ( Special Fan Convention )
Önceden alınan randevular doğrultusunda, 3 Eylül 2005 akşamı sevgili Jon ANDERSON'la biraraya geldik.
Organizatör kurum yetkilileri tarafından planlanan saatte JON ANDERSON'la buluşmaya; YESTURKİYE ekibinden Bora CETIN ve Önder BOZOK ve Pelin BOZOK, ayrıca Türkiyes ekibinden Cengiz VARLIK katıldı.
Çok yorgun ve uykusuz olan sevgili JON, ( ve tabii herzaman yanından ayrılmayan sevgili eşi Jane ) bizleri kırmayarak, önüne uzattığımız her Plağı, Posteri imzaladı.
İki gündür onlarca foto çekmeme rağmen, BEN'im JON'la hiç birlikte fotoğrafım yoktu. Bunu söyleyince, hemen " Gel Yanıma dedi.
Jon ANDERSON, Istanbul 2005 ... Jon ANDERSON, Istanbul 2005
Beni tanıyanlar bilirler. Ülkemize gelen, görüştüğüm Efsanelere'e bir armağan vermem gerekirse, vazgeçemediğim bir CD vardır. Sevgili " MOĞOLLAR " ın 2 CD'den oluşan; 1968 - 2000 Seçki albümü !
Bu kez, bu albümü bulabilmek için epey zorlandığımı itiraf etmeliyim. Sevgili JON'a hem de doğumgünü armağanı olur düşüncesi ile bu CD'yi verdim. Kabını açtı, teşekkür etti, ben de MOĞOLLAR'ın kim olduğu bilgisini verdim. "Aaaa, bizimle aynı zamanda başlamışlar !" dedi. Umarım dinler.
Benim dışımda, sevgili Bozok'lar ve Cengiz Varlık'da Jon'a birer armağan verdiler. ( Önümüzdeki Ekim ayının 25'inde Jon 62 yaşına basıyor. )

Jon ANDERSON, huzur dolu, sakin kişiliği ile bizleri büyüledi, planlanan sürenin çok ötesinde, bizimle birlikte oldu ve çok özel anılarını paylaştı. ( Yeryüzünde, Jon ANDERSON'la bu kadar İYİ ve İÇTEN muhabbet edebilen ender FAN'lardan olduğumuzu düşünüyorum )
Konuşulanların, aramızda kalacağı sözünü verdik. Buna rağmen ben, ısrarlı biçimde JON'un beynini yıkamaya çalıştım. Müzik dünyası açısından bunu paylaşmalıyım.
Beni tanıyanlar, VANGELIS'e olan aşırı düşkünlüğümü bilirler. ( Bkz. ARSIV / Elektronik Muzik ) JON'a sürekli VANGELİS'le görüşüp, görüşmediğni sordum ve artık yeni bir " Jon & Vangelis "albümünün zamanının geldiğini söyledim.
( Eğer, yeni bir Jon & Vangelis albümü gelirse, nedenlerinden biri olmaktan ne kadar büyük onur duyarım ? )

Sevgili JON'dan ayrılmak istemememize rağmen, artık saatler geceyarısını çoktan geçmişti ve onları uykusuz bırakmaya daha fazla kıyamazdık.
Ayrılık vakti gelmişti. Flaşlı fotoğraf çektirmeyi sevmemesine rağmen, hep birlikte son bir foto çekme isteğimizi geri çevirmedi, aşağıdaki fotoları çektirmemize izin verdi, bizleri kırmadı.

Jon ANDERSON, Istanbul 2005 ... Jon ANDERSON, Istanbul 2005
Sarıldık, kucaklaştık, JON'a defalarca teşekkür ettik ve turnenin devamında başarı dileklerimizle odalarına uğurladık.
( Giderken, arkasından; " Vangelis'i aramayı unutma ! " demeyi'de ihmal etmedim ! )
Jon ANDERSON, Istanbul 2005
Yalnızca iyi bir müzisyen değil, aynı zamanda olağanüstü iyi ve pozitif enerji dolu bir insan Jon ANDERSON.
Onu, şimdiden özlemeye başladım bile.
( B.Ç. , 04 Eylül 2005, 22:17 )

Not: Fotoğrafları RTN'den, Sn. Seyda BABAOĞLU çekti.

 

Copyright ©2005, YESTURKIYE
Bu sayfada yer alan tüm yazı ve fotoğraflar "Bora CETIN"e,
ve "YESTURKIYE"ye aittir, izinsiz alıntı yapılamaz, kullanılamaz.