İmzalı Anılar
( Memorabilias )
Jon Anderson Istanbul 2005, Memorabilias

 

 

Jon ANDERSON, Bora ÇETİN için'de İMZALADI ...... !
3 Eylül 2005, Cumartesi saatler 22:30. Jon ANDERSON, YESTURKIYE ekibini Otel'de kabul ediyor.
Havaalanı karşılaması sırasında JON'un kendi isteği ile imzaladığı YESTURKIYE Afişi dışında, JON tarafından imzalanmış hiçbirşeyim yok ! ( Bu afişi görür görmez " I Like it !" dedi. Çok beğenmişti, araç beklerken, "getir onu imzalayayım" dedi ve menejerinden kalem isteyerek, bana'da adımı sorarak bu afişi imzaladı ! )
Jon Anderson Istanbul 2005,  Memorabilias
Bu nedenle, biraraya geldikten hemen sonra masanın üzerini boşaltmaya başlayıp kendime yer açıyorum.
İmzalaması için özenle seçtiğim Plakları sıra ile, konuşmaları engellemeden teker teker önüne koyuyorum.
"Close To The Edge" üzerinde "Bill Bruford"un imzasını görünce, sıkı bir BILL muhabbeti yapıyoruz ve onu ne kadar sevdiğini anlatıyor. "Tales From..." yerli baskı ( BC Özel kapak tasarımı ile ) görünce çok şaşırıyor, içini iyice inceliyor.

Jon Anderson Istanbul 2005,  Memorabilias ... Jon Anderson Istanbul 2005,  Memorabilias ... Jon Anderson Istanbul 2005,  Memorabilias
Plaklardan sonra sıra, çok özel bir şey'e geliyor. Geçen yıl, 14 Mayıs 2004'de Boston'da sevgili üyemiz "A. Onur Sergici"nin benim için YES üyelerine imzalattığı YESTURKIYE logosu'nun eksik imzası ????? ( Bkz. 2004 Boston )
Evet, mucize gerçekleşiyor ! Eksik olan imza JON'un ve Istanbul'da tamamlanıyor !
Jon Anderson Istanbul 2005,  Memorabilias
Bu imza işini, konuşma aralarına sıkıştırmama rağmen, bu uysal ve sakin Efsaneyi daha fazla yormamak ve sıkmamak gerektiğinden son bir imzalanacak malzeme çıkartıyorum. Aslında bu postere kavuşmak benim için de sürpriz oluyor. Çünkü "Close To The Edge"in içine saklamışım !
Bu küçük poster, 70'lerin ilk yarısında aldığım ( 1972 - 75 arası ) POP dergilerinde yer alan bir sayfa. Tabii'ki o yıllardaki, PTT Lojmanındaki ODA'mın duvarında yer alan en değerli posterlerimden biriydi. ! ( Bkz. BC Duvar4 )
Taşınırken, parçalamadan sökmeyi başardığım ve sakladığım solmuş, rengi gitmiş ve halen arkasında duvara yapıştırdığım tutkalları duran en az 30 Yıllık bu minik posterin öyküsü, JON kadar eşi Jane'in de çok ilgisini çekti.
Jon Anderson Istanbul 2005,  Memorabilias
Tam imzalarımı aldığımı düşünüp, JON'un hararetli muhabbetine konsantre olacakken birden aklıma DUVAR'ım için düşündüğüm ve hazırladığım, JON'u karşılamaya gittiğimden beri hep çantamda taşıdığım ( Kıvrılıp buruşmaması için canım çıktı, ama yinede ortasından kıvırmak zorunda kaldım ) küçük boyuttaki konser posterini unuttuğumu anımsadım !
Adamcağızın canını çıkartmıştım, ama yine'de bu posteri imzalatmalıydım. Uygun bir dille, "Benim Adıma" imzalayacağı bu posteri, evimin engüzel köşesine çerçeveletip asacağımı söyleyince dayanamadı tabiiii !
Söylediğine göre, imzasının sonuna attığı "Çarpı" işaretleri "Bana Özel"miş !
Jon Anderson Istanbul 2005,  Memorabilias
Çok, ama çoooook teşekkürler JON ! Arşivimin en değerli İMZALARI'na kavuşturdun beni.
( 08/05 Eylül \ September 2005, 20:36 )

 

 

Copyright ©2005, YESTURKIYE
Bu sayfada yer alan tüm yazı ve fotoğraflar "Bora CETIN"e,
ve "YESTURKIYE"ye aittir, izinsiz alıntı yapılamaz, kullanılamaz.

 

Tasarım, 05 Eylül 2005